вівторок, 15 грудня 2015 р.

15 грудня - Міжнародний день чаю



      На сніданок переважна більшість людей зазвичай п'є каву. Влітку, в період  нестерпної спеки, спрагу, як правило, втамовують  охолодженою  мінеральною  водою, квасом, компотом, соком і лимонадом. На  свято, збираючись у колі друзів і рідних, піднімають келихи з шампанським або вином. Але традиційним напоєм у всі часи можна назвати тільки чай, тим більше, що він підходить до будь-якої ситуації, а також існує у безлічі форм і видів. Заслуги тонізуючого продукту люди оцінили дуже високо, інакше не встановили б в честь рослинного  концентрованого напою свято.
     Дата свята «Міжнародний день чаю» була обрана з умислом.  15 грудня передує 16-го числа, а 16 грудня 1773 року  увійшло в історію під гучною назвою «Бостонське чаювання». Це мітинг колоністів США, які виступали проти тиску з боку уряду, що призвів до знищення британського чайного вантажу. Ця обставина зіграла велику роль, ставши точкою відліку Американської революції. В цьому і полягає головна мета Міжнародного дня чаю - у боротьбі з численними проблемами чайної галузі. Завдання свята - зробити так, щоб подібні трагічні події не повторилися сьогодні, в XXI столітті. Також International Tea Day з'явився у списку неофіційних міжнародних свят, щоб акцентувати увагу громадськості на позиціях співробітників чайного виробництва і споживачів продукту. 
     Чай — традиційний український напій, тому жартують: «Чай водою запивай», «Від чаю не будеш п’яний, але рум’яний»; застерігають: «Поштую тим чаєм, що ворота підпирають».Про походження чаю є така легенда. Жив один пустельник. Рятувався він у пустелі, і став його диявол спокутувати, та нічого з його підступів не виходило. Тоді диявол став йому «вії напускать»; так напустив, що несила йому й на світ Божий глянути. Пустельник узяв та й поодривав ті вії та закопав їх у землю: «Якщо, — каже, — Богу треба буде, то з цих вій щось добре виросте». Пішов він згодом через якийсь там час подивитися; дивиться, а з них виріс чай. Ось чому чай не гріх пити, — робить висновок легенда, а тютюн палити — гріх. 
    Чай підсилює дух, пом΄якшує серце, знищує втому, пробуджує думку, не дозволяє поселитися ліні, освіжає тіло
     Лікарі та вчені давно встановили, що чай містить корисні біологічно активні речовини: кофеїн, танін, мінеральні солі, майже всі вітаміни, ефірні масла. Вони зміцнюють судини мозку, покращують роботу серця, обмін речовин, підвищують розумову та фізичну працездатність людини. З чаєм легко засвоюються білки, жири, вуглеводи. Навіть при надмірному харчуванні не буває ожиріння, якщо воно супроводжується чаюванням.
     Бібліотека не залишилася осторонь  і запросила своїх користувачів на традиційне частування чаєм, адже чай користується величезною популярністю і серед  них.

Чай-чай-чай — ароматний чай.
Ну для чого тобі кава, якщо смачно пахне чай.
Тут і м’ята, і чебрець, а хто вип’є — молодець!
Тут шипшина і калина, мов рум’яная дівчина.
Тут троянди пелюсткові, є й нагідки загадкові.
Звіробій, що дає силу, і ромашка, що всім мила.
І меліса є також, для здоров’я все, отож,
Всі у ряд шикуйтесь, наш смачний напій скуштуйте! 
 

 

День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.



14 грудня в Україні традиційно вшановують ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС .


Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим, у результаті вибуху, четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції..2016 рік оголосять роком вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС.


четвер, 10 грудня 2015 р.

Правова година.



       

У середині ХХ століття, після Другої світової війни, 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН була ухвалена Загальна декларація прав людини, де вперше в історії людства були сформульовані основні права і свободи людини, які сьогодні у цілому світі вважаються стандартами, зразками для національних юридичних документів (розділів конституцій про права громадян).
 
      Протягом ХХ століття було прийнято близько ста різних міжнародних договорів про захист прав і свобод людини.  Якщо люди знатимуть всі ці документи, вони зможуть повністю реалізувати свої права, а державній владі в будь-якій країні важко буде порушувати права громадян. 

      Про систему захисту прав і свобод людини, яку створено в Європі і світі, про основні міжнародні конвенції з цих питань,  про діяльність Європейського суду з прав людини, про те, як звернутись до цього Суду дізнались користувачі бібліотеки під час проведення  правової 
години "Декларацыя прав людини".  Учасники заходу ознайомились із сайтами цих міжнародних органызацый, де можна почерпнути всю інформацію кожному пересічному громадянину та з якими  питаннями можна звертатися до Європейського суду, як правильно написати заяву,  куди надсилати листи. Звернення можна писати офіційними мовами Євросуду (англійською, французькою) або державною мовою будь-якої країни, що ратифікувала Європейську конвенцію, в тому числі українською і російською. До нього обов’язково слід додати копії рішень усіх українських судових інстанцій. Звернення до Європейського суду безкоштовне. В окремих випадках, коли до розгляду справи залучають свідків і самого заявника, можлива навіть компенсація витрат на проїзд і проживання. Зовсім непринциповою є форма, в якій викладено скаргу. До Європейського  суду з прав людини може звернутись кожен громадянин держав – членів Ради Європи.
        В Європі створено ефективну систему захисту основних прав і свобод людини. Центральною ланкою цієї системи є Європейський суд з прав людини, куди може звернутись кожен громадянин держав – членів Ради Європи.  Будемо сподіватись, що нам не доведеться цього робити.

субота, 5 грудня 2015 р.

Міжнародний день інвалідів


       Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти. І хто допомагає. Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров'я. І не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року, не забувати про те, що поруч з нами живуть чудові люди, яким завжди потібна  увага,  добре сдово , підтримка і допомога..
        Доброта і милосердя - два крила на яких тримається людство.  Доброта - це уміння співчувати іншій людині, відгукуватися на її горе, яке може спіткати кожного з нас, це милосердя по відношенню до того, хто потребує допомоги, це добре ставлення до всіх людей.
        Доброта людини - у її погляді, лагідних очах, щирій усмішці, привітному слові. Часом нам так не вистачає його! Кажуть, що словом можна і поранити боляче, якщо воно зле і безсердечне, і вилікувати, оживити, якщо воно чуйне та сповнене безмежної доброти. Отже давайте будемо уважнішими один до одного і завжди приходити на допомогу.
                                              
                                                Добрих людей, як завжди, не хватає,
                                                Серце у добрих сильніше болить.
                                                Добрі щедро усім помагають.
                                                І ніколи подяки  не ждуть.



       В бібліотеці діє книжкова виставка  «Не втрачати надію» та проведено годину доброти «Повір у свої сили» .